Yılbaşı Hristiyanların bayramıdır, Müslümanların bayramı değildir öyleyse biz onların bayramını kutlayamayız.
ÇÜNKÜ;
Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurmuştur: “Kim bir kavme benzemeye çalışırsa o onlardandır.” (Ebu Dâvud)
Biz Hristiyanlara benzeyemeyiz. Ailemizi, çocuklarımızı Hristiyanlara özendirip havai fişekler atarak, mumlu pastalar keserek, partiler düzenleyerek, onlar gibi kutlayarak, onlar gibi olamayız.
ÇÜNKÜ BİZ MÜSLÜMANIZ..
Hiç bir Hristiyan, Müslümanların ramazan, kurban bayramını kutlamadığı gibi, bir Müslüman da onların bayramlarını kutlayamaz. Ancak bu hadise onların bizim bayramlarımızı kutlamadığından değil, dinimiz bize nehyettiği için kutlayamayız.
Peygamberimiz, gayrimüslimlerin bayramlarını kutlamayı biz Müslümanlara yasaklamıştır.
Biz en doğru din olarak İslam’ı kabul etmiş Müslümanlar olarak, nasıl olurda Hristiyanların noel diye adlandırdıkları bayramlarını kutlayabiliriz!. Kutlayamayız.
ÇÜNKÜ BİZ;
Hak olan İslam’a mensubuz, onların batıl dinleri olan Hristiyanlığı kabul etmediğimiz gibi onların bayramlarını da kutlayamayız.
Günümüzde Müslüman toplumların başına gelen en büyük musibetlerden biride hiç şüphesiz Yahudi, Hristiyan ve diğer toplumlardan oluşan insanlara uymaları, onlara benzemeleri ve onları örnek almalarıdır. Peygamberimiz sallallahu aleyhi ve sellem ümmetinin birçoğunun onları takip edeceğini ve örnek alacağını bildirerek şöyle buyuruyor:
“Sizden öncekilerin yolunu takip edeceksiniz. Onlar, kertenkele deliğine girse, siz de peşlerinden gireceksiniz.” Sahabiler: “Ey Allah’ın Rasulü, Yahudi ve Hristiyanları mı kastediyorsunuz?” diye sorunca Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem “Ya kim olacak?” buyurmuştur. (Buhâri)
Bu hadisten dolayı bizler onlara uymuyor, yılbaşını kutlamıyoruz.
ÇÜNKÜ, yıllarca Müslümanların kanlarını döken haçlı ordusu Filistin, Afganistan ve Irak’ta milyonlarca Müslümanı katledip bacılarımıza tecavüz edip ülkelerini tarumar ederken her fırsatta Müslümanlara olan düşmanlıklarını gösterirken,
Her fırsatta dinimize, Peygamberimiz Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem’e küfrederlerken bizler bunlara duyarsız kalıp, görmeyip, duymayıp sonrada onların bayramlarını kutlayacağız öylemi!
BU BÜYÜK BİR REZİLLİKTİR. Bu haçlı ordusunun zorbalıkları olmamış olsa dahi yinede onların bayramlarını kutlayamayız.
EY MÜSLÜMAN OLDUĞUNU SÖYLEYEN KİŞİ! Onlar senin dinine alçakça saldırırken, kardeşlerini boğazlarken senin burada onların bayramlarını kutlamanın, zilletlikte, tarifi olamaz.
UYAN.
Hiçbir gayri müslim, Müslümanların bayramını kutlamazken, sen nasıl onların bayramını kutlayabilirsin. Şaka ile dahi olsa “mutlu yıllar, mutlu noeller” demek dinimizde haramdır.
KUTLAYAMAYIZ ÇÜNKÜ; Noel baba dedikleri, adam gibi adam olsaydı hırsız gibi bacadan değil, insan gibi kapıdan gelirdi. Hal böyle iken bizim toplumumuzda sosyal ve dinsel tahribata yol açtığı ve yeni yetişen gençlerimizi kendi öz değerlerinden ve geleneklerinden koparıp batı kültürüne empoze ettiği, çocuk ve gençlerimizin Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem’i değil noel babayı konuştuğu, noel babanın kendisine inanmayanlara hediye bırakmayacağı saçmalıkları almış başını giderken, kırtasiyelerde ve diğer alışveriş mağazalarında, noel baba oyuncakları, yılbaşı süs eşyaları su gibi satılır hale gelmişken, bizim bunlara gözümüzü kapatıp bunları masum bir eğlence-bayram gibi görmemiz mümkün değildir.
ÇÜNKÜ BİZ MÜSLÜMANIZ; insanları doğruya, iyiye güzele teşvik eder yanlış-hatalı davranışlardan sakındırırız.
Tüm bu yanlışlar, kötülükler olurken; Ben Müslümanım, ancak; yılbaşını eğlence olsun diye, öylesine kutluyorum diyenlere Yanılıyorsunuz diyoruz. Çünkü Peygamberimiz sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyuruyor.
“Bir toplumun gözü önünde günahlar işlenirde onlarda bu günahları işleyenlerden daha güçlü ve onlara engel olmaya muktedir oldukları halde bu durumu değiştirmezlerse, Allah Teâlâ onları katından bir ceza ile kuşatıverir.” Kâfirlere benzemek, Müslümanım diyen kimse için kendi şahsına yaptığı en büyük kötülüktür. O gece Tüm Televizyon kanallarında fesat, şehvet, ahlaksız programlar, diziler, filimler izlenmesi, karşısına geçerek çerezler, kolalar içilmesi ve ayrıca bizler gece kluplerine, barlara ve eğlence merkezlerine gitmiyoruz, evimizde ufak bir eğlence yapıyoruz diyerek eğlenmeleri bir Müslüman şahıs için kendisine yaptığı en büyük kötülüktür.
Ailemize, çocuklarımıza, noeli-yılbaşını güzel gösterip özendirmek, onlara yaptığımız en büyük kötülüktür. HARAMDIR. Bundan dolayı bizler yılbaşını kutlamayız. Kutlayamayız.

ÇÜNKÜ, BİZ MÜSLÜMANIZ!