Hollywood Filmlerinin Özgürlükler Ülkesi olarak karşımıza çıkan, dünyaya kapitalist düzen kılıfı altında sömürgeciliği ayyuka çıkartan, insanları menfaatleri uğruna bozuk para gibi harcayan ve adeta Fransa’nın rövanşını aldık dercesine tüm dünyanın gözünün içine bakarak 3 tane tazecik müslümanın canice öldürüldüğü ABD’yi tanımışsınızdır herhalde.
Kapitalist düzenin en büyük destekçisi olan ABD’nin Kuzey Carolina eyaletindeki Chapel Hill kasabasında 11 şubat günü Kuzey Carolina Üniversitesi yerleşkesi yakınında gerçekleşen katliamda 3 genci öldüren 46 yaşındaki Craig Stephen Hicks polise teslim oldu. Katliamı gerçekleştiren Hicks; 23 yaşındaki diş hekimliği öğrencisi Deah Barakat, 21 yaşındaki eşi Yusor Muhammed Ebu Salha ve 19 yaşındaki baldızı Razan Muhammed’i hiçbir neden olmadan öldürerek suçunu itiraf etti.

Fransa’nın Rövanşı mı Alındı?

Geçtiğimiz aylarda Fransa’da meydana gelen karikatür krizi ile tüm dünya Müslümanları Fransa’ya öfkelerini kusmuş fakat Batı ve Batı Güdümlü ülkeler tarafından ‘terörist’ damgasını da yemekten de kurtulamamış, yapılan hakaretleri tüm dünya liderlerini kapsayan bir yürüyüş ile de adeta Avrupa’da İslam’ın yeri yok edasıyla Paris sokaklarında gövde gösterisi yapmıştı. Bu olayı içine sindiremeyen ABD ise 11 Şubat günü gerçekleşen 3 Müslüman gencin öldürülmesinde bırakın öldürülen Müslümanlar için yürüyüş düzenlemeyi sözlü olarak dahi kınamayarak; konu Müslümanlar olunca konu İslam olunca konu peygamber olunca nasıl sus-pus olduklarını anlatmaya gerek görmüyorum.
Yapılan saldırıdan sonra ABD medyası olayın üstünü örtmeye çalışırken bu duruma anlam veremeyen okul arkadaşının şu cümleleri aslında bize ABD ve onun yerli ve yabancı işbirlikçilerinin tavırlarını göstermektedir. Gençlerin okul arkadaşlarından Hedadja: ‘Müslümanlara bir şey olduğunda gerçek nedenin dışında her zaman başka bir sebep söyleniyor. Burada harika üç insanın neden öldürüldüğünü bilmiyoruz’ açıklamasında bulunarak aslında bize ABD’de gerçekleşen cinayetin her boyutunu anlatmaktadır.

Rahat Olun Kimse Onlar İçin Yürüyüş Düzenlemedi!

Öldürülen 3 genç için ABD’de eşi benzeri görülmemiş bir yürüyüş düzenlenerek ABD’nin konu, insan hassasiyeti olunca, konu katliam olunca bu duruma nasıl kayıtsız kalmadığını bize gösterdiler. ABD Başkanı Barrack Obama ise ulusal kanalda yaptığı açıklamada bu tarz saldırıların Hristiyanlıkta yerinin olmadığını ve Radikal Hristiyanlar için her türlü önlem alınarak taviz verilmeyeceğini açıklayarak bu saldırıyı gerçekleştiren ‘Terörist’e ise en ağır cezai yaptırımın uygulanacağı sözünü vererek tüm dünya Müslümanlarının gönlünün rahat olmasını, kanlarının yerde kalmayacağını demesini gönül isterdi amma durumun böyle olmadığını hatta Müslüman ülkelerin Müslüman medya kuruluşları dahi olayı ört pas etmek istercesine; bırakın Müslümanlar uyusun, bırakın Müslümanların kanı akmaya devam etsin, bırakın insanlıktan nasibini almamış caniler tarafından Müslümanlar yakılsın-tecavüz edilsin mi demek istiyorlar. Evet evet yüzümüze değil de sanki kulağımıza fısıldıyorlar.
Paris’li bir karikatürist olmadığı için ona bir yürüyüş düzenlenmeyecek, Peygamber Efendimizin karikatürünü adice çizmediği için ona bir yürüyüş düzenlenmeyecek, Paris’li bir hristiyan olmadığı için de ona bir yürüyüş düzenlenmeyecek veya öldürülen Müslümanlar için bir gazete öldürülen Müslümanların resimlerini ek olarak dağıtmayacak çünkü O MÜSLÜMAN !!

Hepimiz Charlie’yiz Diyenler Hepiniz Ne Oldunuz?

Charlie Hebdo adlı mizah dergisinde yapılan misillemede ölenler için tüm dünyada hepimiz Charlie’yiz diyenler ve yapılan saldırıyı kınayanlar ne oldu da size, bugün sırf Müslüman oldukları için öldürülen bu 3 genç karşısında dilsiz şeytanlar gibi susmaktasınız. Bir topluluğa olan kininizi ne kadar da belli ediyorsunuz. Hani sizin için dünyanın herhangi bir beldesinde ölenin dini, ırkı, milleti, nesebini sorgulamadan sadece onurlu yaşamanın verdiği güçle onlara sahip çıkacaktınız, onların akıtılan kanını tüm dünyaya duyuracaktınız. Nedense biz, öldürülen Müslümanların dünya kamuoyunu meşgul ettiğini görmedik. Müslümanlara yönelik yapılan cinayetlerin ise ört pas edilmesini çok gördük. Bırakın bu özgürlük naralarını, bırakın bu ikiyüzlülüğü.

Türkiye’deki Suriyeliler İçin Kampanya Başlatmıştı

Deah Barakat’ın okul arkadaşlarından Fatima Zohra Hedadja, birkaç ay önce düğün mutluluklarını paylaştıkları arkadaşlarının ölümleriyle şoke olduklarını söyledi. Ölen arkadaşlarını “kötülükten uzaktan duran, tertemiz” insanlar olarak tanımlayan Hedadja, Deah Barakat’ın yardımsever kimliği ile de tanındığını belirterek, Türkiye’deki Suriyeli mülteciler için yardım kampanyası başlattığını, bu yaz da Türkiye’ye giderek mülteci çocukların dişlerini tedavi etmeyi çok istediğini aktardı.