Deso Dogg: “İslâm’ı kimse durduramaz”

Gerçek adı Denis Mamadou Cuspert olan Alman Rap Şarkıcısı 1975 yılında Almanya’nın Berlin şehrinde doğmuştur. Annesi Alman, babası ise Gana’lıdır. 2010 yılında İslam ile tanışan Rap Şarkıcısı Abu Talha al Almani adını almıştır. Almanya da yaptığı konuşmalar ve Kutsal Savaş (Cihad) çağrıları nedeni ile takip altında tutulmuştur ve Almanya dışına çıkması yasaklanmıştır. 2010 yılında İslam ile tanıştıktan sonra müzik kariyerini bitirdiğini belirterek Afganistan, Irak, Çeçenistan ve Somali’deki Mücahidlerin zaferi için dua ettiğini belirterek Alman Berlin Şehrini Küfür Metropolü olarak adlandırmıştır ve Alman toplum ve medyası tarafından tepkiler almıştır. Müzik kariyerine son veren al-Almani Müslüman olduktan sonra İslami Neşitler söylemeye devam etmiştir. Birçok defa göz altına alınan al Almani 2012 yılında ülkesini terk etmiştir. 2013 yılı Ağustos ayında Suriye’de Nusret Cephesi saflarında Beşar Esed güçlerine karşı savaşırken görüntüleri ortaya çıkmıştır (Kaynak: www.wikipedia.org)
2012 yılında Abu Talha al Almani ile Alman ZDF Televizyonun yaptığı röportajdan kısa bir bölüm:
ZDF: Bay Cuspert, Alman yetkililerin genç Müslümanları radikalize ettiğiniz söylemi hakkında ne düşünüyorsunuz?
Al Almani: Daha önce Alman Başsavcılığı ile yaptığım görüşmede Yurt dışına çıkmama izin vermelerini ve bu sayede benden kurtulacaklarını ve rahat edebileceklerini belirtmiştim . Fakat çıkışıma izin vermediler. Bende burada olduğum sürece işimi ve yapmam gerekeni yapmaya devam edeceğim. Müslüman Gençliğimizi sokaklardan kurtarıp onlara sünneti anlatacağım ve Peygamberin getirmiş olduğu kanunları takip etmeleri için ikna edeceğim.
ZDF: 2011 yılından beri hakkınızda yurt dışına çıkma yasağı mevcut. Yasak kalksa nereye gitmek istersiniz ?
Al Almani: Türkiye veya Afrika’ya gitmek isterim .
ZDF: Fakat bu durumda Türkiye veya Afrika’dan internete videolar yüklemeye devam edeceksiniz sanırım?
Al Almani: Almanya beni kesinlikle ilgilendirmiyor. Şu an bu ülkede yaşadığım ve bulunduğum için bu ülke hakkında konuşuyorum. Kendimi alim veya hoca olarak görmüyorum. Birçok insan eski hayatımdan dolayı beni takip ettiği için insanları İslam’a davet ediyorum.
1376925920ZDF: Tam olarak insanlara verdiğiniz mesaj nedir?
Al Almani: Biz gerçek dini duyurmak istiyoruz. Yani Allah’tan başka İlah olmadığını ve Hz.Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem O’nun elçisi olduğunu.
ZDF: Bu sonuçta Allah’ın sözlerinin ve Kanunlarının tüm Dünya da hakim olacağı anlamına da geliyor mu?
Al Almani:  Aynen öyle. Artık İslamı durduramazsınız. Biz cennetin sözünü aldık. Bunu anlayan müslümanları durdurmanız imkansız.
ZDF: Peki Müslüman olmayanlar? İslam yeryüzüne hakim olduğunda onlara ne olacak?
Al Almani: Peygamberimiz (a.s) zamanında da Hıristiyanlar ve Yahudiler yaşıyordu.
ZDF: Yani İslam dünyaya hakim olsa da herkes müslüman olmak zorunda değil?
Al Almani:  Hayır, Kur’an’da belirtildiği gibi: Dinde zorlama yoktur.
ZDF: Peygamberiniz hakkında yayınlanan karikatürler ile ilgili Avrupa da birçok gösteriler yapıldı. Peygamberinizi koruma sınırınız nedir? Yani nereye kadar koruyacaksınız?
Al Almani:  Ölümüne kadar. Her Müslüman için ölümüne kadar. Bende Peygamberimize karşı yapılan hakaretleri kabul etmeyeceğimi göstermek için gösterilere katıldım.
ZDF: Peygamberiniz için ölür müsünüz?
Al Almani: Onun için ölmek her Müslüman için bir onurdur. Tabii benim için de.