Şehadet Sana Yakıştı Hocam!

Beklediğin ve özlediğin şehadete sonunda kavuştun hocam. Şehadet haberine değil ama şehadetine etken olan olaya üzülüyoruz. Sana değil ama sana yapılan hainliğe, sıkılan kahpe kurşuna üzülüyoruz.

Özlüyoruz Hocam!

Özlüyoruz seni. Hem de hiç olmadığı kadar bu sefer. Alışamadık bir türlü gidişene. Bir yerlere koşuşturmanı özlüyoruz, elindeki dosyaları bir yerlerden bir yerlere götürürken şimdi göremiyor ve özlüyoruz hocam. Yürüyüşünü özlüyoruz yerleri titretircesine izzetli yürüyüşün var ya işte onu özlüyoruz. Hata yaptığımızda gözlerini kısıp gönüllere sirayet eden bakışını özlüyoruz hocam. Dertli olduğun günlerde gönlünden dudaklarına ulaşan ‘’Ya Selam’’ dediğini hatırlıyor ve özlüyoruz seni.

Seviyoruz Seni Hocam!

Günler geçti ama sevgimizden bir şey eksilmedi hocam. Hastane önündeki bekleyiş sürerken şehadet haberine sevinen Müslümanları görmeliydin. Dünya tüm genişliğine rağmen dar gelmiş ve senin haberinin tesiri üzerlerimize düşmüştü. Cenaze namazına katılan Müslümanları görmeli ve insanların hayatına bıraktığın izlerin birer şerit gibi zihinlerinden geçtiğine şahit olurdun. Kabre konuluşunu görmeliydin hocam. Gözlerden yanaklara süzülen yaşlara ve sevdiklerinin üzerine toprak atmasına şahit olurdun.

Şehadetin bizleri yetim ve öksüz bıraktı. Sevinelim mi hüzünlenelim mi bir türlü anlayamadık. Sen meyvesi bol, gölgesi geniş olan bir ağaç gibiydin. Değerin sen vefat ettikten sonra anlaşıldı hocam.

Kaybettik Hocam!

Müslümanlar kendilerinden bir parçayı kaybetti. Kimi hocasını, kimi öğrencisini, kimi abisini, kimi dostunu, kimi dava arkadaşını, kimi eşini, kimi babasını, kimi oğlunu kaybetti. Çok etkiledin ve alışamadık hocam.

Bekliyoruz Hocam!

Üzerimizdeki sis perdesinin aralanıp güzel günlere kanat çırpmayı bekliyoruz. Bıraktığın hatıraların bizlere azim vermesini bekliyoruz. Allah’ın senin kanın ile mescitlerimizi, kardeşlerimizi ve davetimizi bereketlendirmesini bekliyoruz. Kabrinin cennet bahçelerinden bir bahçe olmasını temenni ediyor, salih amellerinin sana yoldaş olmasını bekliyoruz. Sadaka-i cariyelerinin kesilmemesini Allah’tan niyaz ediyor ve daha da arttırılmasını bekliyoruz

Sürdüreceğiz Hocam!

Sadaka-i cariye olarak bıraktıklarını sürdüreceğiz hocam. Sürdürmekle kalmayıp ilerleteceğiz. Ne dersin hocam kıyamette arkanda hiç ummadığın amelleri görmek hoşuna gitmez mi? Hiç beklemediğin çeşit çeşit amellerle derecenin arttırılmasını ve peygamberlerle, sıddıklarla, şehitlerle, salihlerle birlikte olmayı istemez misin?

Güven Verirdin Hocam

Başımıza bir sıkıntı geldiğinde nasıl olsa hoca var deyip sırtımızı sağlam bir ağaca dayıyor gibi hissediyorduk şimdi ise…

Hemen hemen bütün Müslümanlara güven verirdin. Ümmetçi bakış açınla kalpleri fetheder, ferasetinle yol güzergâhımızı belirlerdin. İstişarelerde varlığını belli eder, her daim güven tazelerdin. Şimdi ise hangi liman tehlikelidir diye kendimiz tecrübe edeceğiz hocam.

Önder ve Öncüydün Hocam

Başlattığın ve tabi olduğun hemen hemen her işin önünde veya yanlarında seni görmek mümkündü hocam. Olaylar karşısındaki dirayetin mutlu ve mesut ederdi bizleri. Hele bir sabah gideceğimiz koşuyu hatırlıyor musun hocam! Hakikaten o günleri hatırlar, karşılıklı gülüşürdük.

Ve son olarak değerli abim. Kurulmasına öncü olduğun, bir annenin oğlunu koruyup kolladığı gibi koruyup kolladığın mescide yeri geldiğinde alın terin düştü, yeri geldiğinde gözyaşların düştü, yeri geldiğinde üstündeki toz-toprak düştü ve son olarak kanın düştü. Rabbim seni katına şehit olarak alsın ve seni razı olacağın bir şekilde rızıklandırsın. Rabbim bizlere de bu davayı en ücra köşelere, en sıkıntılı evlere, en derdest insanlara yaymamızı nasip etsin ki gözün arkada kalmasın. SENİ SEVİYOR VE ÖZLÜYORUZ ABİCİM.